***Veškeré produkty zasíláme také na Slovensko***

Vánoce bez nebezpečí: Co by váš pes měl (a neměl) jíst o svátcích

Vánoce bez nebezpečí: Co by váš pes měl (a neměl) jíst o svátcíchVánoce jsou časem radosti, pohody a společně strávených chvil u bohatě prostřeného stolu. Ale pozor, ne všechny vánoční delikatesy jsou vhodné pro naše psí kamarády. 

Některé běžné ingredience a pokrmy mohou být pro ně nejen nezdravé, ale přímo nebezpečné. Cílem tohoto článku je poskytnout vám ucelený přehled, co by váš pes měl a neměl jíst o svátcích, abyste mohli společně prožít bezpečné a veselé Vánoce.

Proč je důležité znát bezpečné a nebezpečné potraviny pro psy

Zdraví našich psů je pro nás nesmírně důležité, a proto je klíčové vědět, které potraviny jsou pro ně bezpečné a které by jim mohly uškodit. Běžné ingredience jako čokoláda, cibule nebo hrozny mohou způsobit otravu, alergické reakce či gastrointestinální problémy. Pojďme se tedy podívat, jak správně pečovat o naše čtyřnohé přátele během svátečního období.

Co by váš pes měl jíst o svátcích

I o Vánocích můžete svému psovi dopřát něco speciálního. Pečené nekořeněné maso jako krocan nebo kuře (samozřejmě bez kostí a kůže) je výbornou volbou. 

- Zelenina jako vařená mrkev nebo brokolice může být také součástí psího svátečního menu. 
- Ovoce je nutné podávat s mírou a bez nebezpečných jadřinců - jablka jsou obvykle bezpečná.

 Při přípravě těchto potravin se vyhněte soli a kořením. 

 

Co by váš pes neměl jíst o svátcích

Pozor na následující potraviny: Čokoláda a sladkosti s xylitolem jsou pro psy extrémně toxické. Cibule, česnek a pórek mohou způsobit anémii. Hrozny a rozinky jsou známé svou toxicitou, která může vést k selhání ledvin. Alkohol a kofein jsou pro psy také velmi nebezpečné. Tučné a kořeněné pokrmy mohou způsobit pankreatitidu a kosti mohou způsobit závažné trávicí problémy nebo dokonce udušení. 

Pokud si všimnete nějakých znepokojivých příznaků, jako jsou zvracení, průjem, letargie či křeče, okamžitě vyhledejte veterinářskou pomoc.

 

Praktické rady pro bezpečné svátky s vaším psem

Abychom se vyhnuli nebezpečí, je důležité odolat pokušení krmit naše psy ze stolu. Vytvořte pro svého psa "bezpečnou zónu" mimo dosah vánočního hodování, kam se může uchýlit, pokud je mu rušno. 

Návštěvám vysvětlete pravidla krmení vašeho psa a držte se jich.

 

Tip na pamlsky od nás

Vánoce bez nebezpečí: Bezpečný sváteční stůl pro vašeho psího kamaráda

PURBELLO – s kachním, brambory a bylinkami 

Zdravý a chutný masový salám, který obsahuje 90 % čerstvého kachního masa, brambory a bylinky.
Vánoce bez nebezpečí: Bezpečný sváteční stůl pro vašeho psího kamaráda

PURBELLO – s hovězím, jablky a pohankou 

Zdravý a chutný masový salám, který obsahuje 90 % čerstvého hovězího masa, jablka, pohanku. lněné semínko.